MILOUOT

מילואות

Corporation for the Development of 
חברה לפיתוח משקי מפרץ חיפה בע"מ
 Haifa Bay Settlements Ltd
 

הצטרפו לתפוצת המידעון שלנו

כדי שתוכלו לקרוא על מילואות, אנחנו מזמינים אתכם לקבל את המידעון ישירות לתיבת המייל שלכם. כתבו לנו למייל Milouot-news@milouot.co.il. נשמח גם לשמוע מה אתם חושבים על המידעון שלנו.
 
 
 

 

תחרות לוגו 60 שנה למילואות, מתחילים!

 

 
קבוצת מילואות חוגגת 60 שמח ומזמינה אתכם לקחת חלק בחגיגה!
הלוגו שיבחר יזכה ללוות את קבוצת מילואות ולשמש אותנו במהלך שנת 2020 החדשה.


התחרות מיועדת לעובדי מילואות ולתושבי יישובי הבעלים.
את התוצר הסופי שלכם יש להגיש בקובץ פתוח לעריכה בפורמט PDF או Ai.
לכתובת המייל:  dana.p@milouot.co.il וזאת עד לתאריך:  10.3.20
המתמודדים בתחרות יתבקשו לחתום על מסמך ויתור בלעדיות והיתר שימוש למילואות בכל פרסום, מכתב רשמי, אתר החברה וכד'.

מוכנים? היכון הכן - עצב!
 
תהיו יצירתיים.. 😊
 
 

הכירו את כפר מסריק

בחודש האחרון נחנך בכפר מסריק מבנה מחודש. לכבוד המאורע המשמח, שציין את פתיחת "יד מסריק" המחודש, (השיפוץ התבצע בעזרת תרומה נכבדה של מילואות באמצעות מעורבות בקהילה) אנו מפנים זרקור לקיבוץ. נפגשנו עם בן ורדי, מנהל התפעול של מילופרי, וגם פטריוט גדול של קיבוצו לשיחה על הבית.


כפר מסריק הוא כיום ביתם של כ-600 תושבים מהם כ-350 חברים ו-120 ילדים. כפר מסריק מתנהל כיום כקיבוץ מתחדש מרוכך, עם פערים כלכליים קטנים ורמת שיתופיות גבוהה. הקיבוץ הוקם ב-1933 על ידי חלוצים צעירים שבאו מצ'כוסלובקיה וליטא, כקבוצת התיישבות. יום יש גם הרבה חברות וחברים שמוצאים את פרנסתם מחוץ לקיבוץ. 

 
קיבוץ מסריק נדד מבת גלים בחיפה, לקריית חיים ובסוף, אל המיקום הנוכחי הגיעה ב-1940 עם תוספת של גרעין עולים מפולין. 
מייסדי הקיבוץ ואלו שבאו בעקבותיהם, היו חדורי אמונה ברעיון הקיבוצי וניהלו את חיי הקיבוץ בהצלחה רבה. מיום הקמתו התבסס הקיבוץ על תעשייה וקצת חקלאות, דבר שהיה פחות מקובל בתנועה הקיבוצית אז. המפעל הראשון היה "נעמן" שייצר לבנים אדומות לבנייה ומאוחר יותר כלים מקרמיקה וחרסינה. המפעל השני היה "אסקר" – לייצור אספלט וצבעים.

כיום, מבוססת כלכלת הקיבוץ על תעשייה גדולה - מפעל דוקרט הותיק לאריזות קרטון ולצידו דוקרט Evergreen.

ליין ייחודי לאריזות נוזלים, בעיקר חלב. וכן על מפעלי אלקטרוניקה כמו סילורה ואחרים. הקיבוץ מטפח חקלאות מגוונת ומשמעותית הכוללת, מטע אבוקדו וגד"ש ושלושה ענפי חי: לול, רפת ומדגה.

חבריו מעידים שכפר מסריק הוא קיבוץ ערכי, וגם קצת שמרני. השמירה על שיתוף ושוויון התקיימו לאורך השנים והתאימו לאופי החברים. לפני 8 שנים, כמעט האחרון באזורנו, עשה כפר מסריק את ההתאמות לקיבוץ מתחדש, בשינוי אורח החיים שתואם את הרצון והצורך של רוב החברים. המעבר היה כרוך בתהליך ארוך ומשתף. גם אחרי השינוי, רב המשותף על המופרט. ליבת הערכים הקיבוציים -  הערבות ההדדית, החינוך, הבריאות והתרבות, נשארו שיתופיים.

בני הקיבוץ חוזרים אליו והקיבוץ מקבלם בחפץ לב וביד מושטת. בימים אלה, מאכלסים את שכונת הבנים הראשונה

שבה בנו את בתיהם בבניה מרוכזת כמתאים לאופי הקיבוץ. זוהי דוגמה טובה לשילוב הנכון שבין עצמאות החברים לעקרונות קיבוציים בסיסיים.


קיבוץ כפר מסריק מתחדש
ושומר על האותנטיות הקיבוצית

צוות מילואות יצא לסיור בכפר

חברי הנהלת תשלובת מילואות סיירו החודש במיזם התיירות החדש בקיבוץ כפר מסריק, המעניק בשנים האחרונות סיורים עשירים בחוויה קיבוצית.

אחת לחודש עורכים חברי הנהלת מילואות ביקורים וסיורים בקיבוצים וביישובים החברים בתשלובת מילואות. וזאת בכדי לשמור על קשר עם הקיבוצים, להכיר את צרכי הקיבוץ מהשטח, לעודד את התיירות ולהתעדכן בהתפתחות הישוב. הפעם בחרו חברי ההנהלה לערוך סיור בקיבוץ כפר מסריק. בשנים האחרונות מתפתח בקיבוץ מרכז תיירות, אליו מגיעות קבוצות מרחבי הארץ והעולם לסיורים ולחוויה קיבוצית.

בקיבוץ כפר מסריק חנכו לאחרונה את הסנדלרייה, לאחר תהליך יסודי של שיפוץ ושימור המבנה שקיים כ-80 שנים, בשיתוף פעולה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, והמועצה לשימור אתרי מורשת. כיום במבנה קיימת הסנדלרייה האותנטית משנות ה-40, ובה תערוכת קבע של כלי נעמן פורצלן, מפעל הדגל האגדי של כפר מסריק. בנוסף, מעבר לחצר הראשונים המפורסמת של הכפר, שאותה ממשיכים לפתח חברי הקיבוץ גם בשנת 2020, משחזרים חברי הקיבוץ גם את המאפייה ההיסטורית, שקיימת בקיבוץ משנות ה-40.

בשיתוף של גורמים שונים ביחד עם מילואות שיפצו חברי הקיבוץ גם את "יד מסריק", אשר עוצב על ידי יוכי פליישמן, חברת הקיבוץ כפר מסריק. העיצוב משלב באופן נפלא מספר תחומים עיקרים וחשובים לקיבוץ; הקשר לטומאש גריג מסריק שעל שמו קרוי הקיבוץ, את פינת הנופלים במלחמות ישראל, פינת הנצחה לסיפוריהם של ניצולי השואה והחלוצים הראשונים שהגיעו לקיבוץ והפריחו את השממה.

סמנכ"ל תפעול במילואות, שוקי בשן: "קיבוץ כפר מסריק נמצא בדיוק מול אזור התעשייה של מילואות, זהו אחד הקיבוצים בעלי חשיבות גאוגרפית, מתוך 25 קיבוצים החברים בתשלובת מילואות. בשל הקרבה נעשים בו שיתופי פעולה רבים בנושאי שטחים סמוכים וחופפים, וקיימת הזדהות עם בעיות הקיימות בשטח ומשפיעות על הקיבוץ ועל מפעלי מילואות, כמו בעיות זיהום אויר. שמחתי לראות שהקיבוץ אכן מתחדש ומתחזק את הבניינים הראשונים שנבנו בו, מחדש את העיצוב והנראות, אך במקביל שומר על המורשת והאותנטיות הקיבוצית".
 
 
 
 

עובדי מילואות שומרים על הבריאות
ולא מעשנים ברכבים

הנהלת תאגיד מילואות קיבלה החלטה כי ברכבי התאגיד הניתנים לעובדים ומנהלים יאסר העישון.
מדובר בהחלטה גורפת האוסרת כלל על עישון בכלי רכב צמודים. כ- 200 כלי רכב הנמצאים בשירות מנהלי ועובדי התאגיד יחלו לפעול בהתאם להחלטה זו.
שוקי בשן סמנכ"ל תפעול מילואות: "ראשית היום כבר ברור כי העישון מסוכן לבריאות ואנו פועלים לצמצם את מספר המעשנים ולהצביע בפניהם על הסכנות הנובעות מהעישון. נקודה נוספת היא בטיחות בדרכים, למרבה הצער כבר אירעו תאונות בגלל נהג שנפלה לו סיגריה במהלך הנסיעה. נקודה אחרונה היא מי שמקבל רכב זכאי לנהוג ברכב נקי מעשן הסיגריות אשר גורם לריחות לא נעימים ברכב".
ההחלטה היא החלטה גורפת מצד הנהלת התאגיד והיא כוללת את כלל העובדים והמנהלים בתאגיד. ההחלטה כבר פורסמה והיא תכנס לתוקף החל מ 1/1/2020.
בשן הוסיף לומר: "אני מקווה כי ארגונים נוספים יצטרפו למהלך התורם ראשית כל לבריאות העובדים, שנית, לבטיחותם של משתמשי הדרך ושלישית לאיכות חייהם של עובדינו, וכמובן גם לאיכות הסביבה".

 
 

 
 

כנס בטיחות לעובדים הזרים מתאילנד

כ-160 עובדים זרים מתאילנד התכנסו במילואות, לכנס בטיחות לרווחתם ולבטיחותם של העובדים הזרים מתאילנד. כנס זה נערך ביוזמת חברת מילופרי, מקבוצת מילואות, בפעם ה-14 ובהצלחה רבה.


כמדי שנה מקיימת חברת מילופרי, כנס בטיחות לרווחתם ולבטיחותם של העובדים הזרים מתאילנד, במטרה להגביר

את המודעות של העובדים כפי שמתחייב מתקניי האיכות והחוק במדינה. הכנס מתורגם לשפת האם שלהם – השפה התאית, על ידי מתורגמנית המאושרת על ידי המוסד לבטיחות וגיהות, מתוך חשיבות ורצון שכל הכנס יהיה נגיש ונוח לעובדים התאילנדים.

חלק מהנושאים המועברים ביום זה הם כללי בטיחות לעבודה בגובה, היגיינה, סיכונים אלרגנים, סיכוני חשמל וגז, כיבוי אש, איסור צריכת סמים, איסור צייד בעלי חיים, ועוד נושאים חשובים המשמשים למטרתם היומיומית בעבודה במטע ומחוץ לה.

שגית חיים, מנהלת איכות מילופרי: "העובדים הזרים הם חלק בלתי נפרד מהעשייה בקיבוצי הגליל מערבי, ואנו סבורים כי כל עוד הם כאן, יש להעניק להם את הכלים הנכונים על מנת למנוע תאונות בעתיד ולהבטיח את איכותו של הפרי. ולכן, אנו משקיעים ככול שניתן במתן יחס אישי ובהכשרתם המקצועית, מתוך הבנה שגישה זו תישא פירות בהמשך".

יוני אברמסקו, מדריך המוסד לבטיחות ולגיהות, מרחב חיפה והצפון: מילופרי רואה חשיבות רבה בשמירה על בטיחות העובדים, והעובדים הזרים בפרט. תוך כדי הפעלת משאבים רבים לצורך קידום המודעות לבטיחות ובריאות תעסוקתית בקרב המגדלים. כנס תאילנדים הוא יוזמה מבורכת אשר משמשת כאחד מהדרכים שמילופרי מפעיל על מנת להגיע אל העובדים הזרים, ולאפשר להם לשמוע ממקור ראשון על הסיכונים שעלולים להיות בעבודתם. בנוסף, בכנס העובדים נחשפים לאפשרות להעלות תלונות של פגיעה בהם, הטרדה מינית או בתנאי העסקה. ההצלחה הגדולה של מילופרי, היא ברתימה של המגדלים לנושא, שמשתקף בשטח בשיפור מתמיד בתנאי הבטיחות והבריאות התעסוקתית.

 
 
 
 

 

מילוקור מרחיבה את שטחי הקירור

לפני ימים אחדים נערך על ידי מפעל מילוקור, השייך למילואות, טקס רב משתתפים ומשמח של מסירת בתי קירור חדשים בגודל של כ-2300 מ"ר להפעלה של המשתמשים בקירור. בטקס ברך און ברזילי את התפתחותה והשיגיה של מילוקור ואת איתן שפר המנהל הנמרץ של תחום הנכסים. איתן בברכתו סיפר כי בתי הקירור הללו נבנו על ידי מילוקור על שטח שהיה מחסן הקמחים של מילובר ועם סיום ומסירת המחסן הקמחים החדש באיזור כפר מסריק, התפנה השטח והוסב לבתי קירור, המצטרפים למתחם של מילוקור המונה כיום כ-8000 מ"ר בתי קירור, שמכילים את הטכנולוגיה החדישה והחסכונית כיום.

 
 
 
 

צוות מילועוף משמח את ילדי מועדוניות הרווחה בעכו כל השנה

כחלק מהתרומה לקהילה, יזם צוות מילועוף בתחילת השנה מגוון פעילויות שיתקיימו במהלכה למען ילדי מועדוניות הרווחה בעכו, בשיתוף צוות ועדת מעורבות בקהילה ומנהל מועדוניות הרווחה בעכו.

במשחק כדורעף שנערך בליגת גברים, בין הפועל גליל (קבוצת מטה אשר ועכו) לבין מכבי אשדוד, עודדו ילדי מועדוניות הרווחה עכו, יחד עם צוות מילועוף, שהגיעו לחגוג את פעילות חג החנוכה בצפיית ניצחונם של הפועל גליל (0-3), באולם הספורט "נעמן". דודו גינת – מנהל חטיבת הגידול במילועוף ומאמן קבוצת הפועל גליל, פתחו את הפעילות בהסבר על המשחק, וצוות מילועוף הגיש לילדים מנות פלאפל. לאחר המשחק חולקו לילדים סופגניות מתוקות בליווי שי וברכת חג מצוות מילועוף.

מנהל מועדוניות הרווחה בעכו, מר עמיחי כהן: "אני מודה לצוות מילועוף על היוזמה לפעילות המיוחדת ושוברת השגרה. הדבר אינו ברור מאליו, שמחתם מאוד את ילדי המועדוניות ואת הצוות".
סמנכ"ל תפעול מילואות, מר שוקי בשן: "בקבוצת מילואות מאמינים בנתינה ללא תמורה לקהילה, ומעודדים את עובדי המפעלים ליזום פעילויות ולהשתתף בהן. אנו מברכים את צוות מילועוף על תוכנית הפעילויות השנתית למען ילדי הרווחה במועדוניות עכו".
 
 

 

השנה הגיעו כ-30 גמלאים מכל תשלובת מילואות, אל כנס הגמלאים שהתקיים השבוע, 10.2.20, ונערך במילואות כמיטב המסורת הקיימת מידי שנה במילואות, ולחגיגות חג האילנות.
 

לכבוד הגמלאים שהגיעו נערכה ארוחת בוקר ומפגש רעים. מזכיר מילואות – רמי רז, ערך לגמלאים סקירה על הנעשה במפעלי תשלובת מילואות בשנה האחרונה ומנהל מילוקור ומכסים – איתן שפר, סיפר על הנעשה בחטיבת הנכסים. בהמשך הכנס נערכה הרצאה על אורח חיים בריא, מאחות בבית החולים בנהריה, במסגרת שבוע הבריאות שנערך בשבוע זה במילואות. לסיום, כמיטב המסורת, קינחו הגמלאים בנטיעות ובפירות יבשים לכבוד החג. 

 

רמי רז – מזכיר מילואות: "בתשלובת מילואות מברכים על מסורתו זו שנערכת כמיידי שנה, שמחים לארח ומוקירים את גמלאי מפעליה".

 
 

ט"ו בשבט הגיע עם הפירות המיוחדים לעונה

יפתח אורטל, מנכ"ל חברת "גליל שוק מקומי" התארח בערוץ רשת 13, בתוכנית "פותחים יום", וסיפר על פירות ההדר המיוחדים בעונה ובניהם, קלמנטינה אור.

לצפייה בראיון לחצו
 
 

 

השבוע שבין 9.2 ועד 13.2 היה בכל התשלובת בסימן בריאות. במהלכו התקיימו מספר פעילויות לכל העובדים, מכל המפעלים, בנושא בריאות ושמירה על אורח חיים בריא. השבוע התחיל בארוחת בוקר בריאה, משותפת ובהרצאה מצוינת על ניקוי רעלים כאורח חיים בריא, מפי מיטל קלרפלד מעין המפרץ. בנוסף התקיימה הרצאה שהעבירו צוות מהמרכז הרפואי לגליל על דרכים לשמירה על בריאות תקינה, ומיד אחריו נערכו לעובדים המעוניינים בדיקות לחץ דם וסוכר להגברת המודעות של כל אחד ואחת לעצמו.  כיף גדול היה למשתתפות בשיעור פילאטיס שהתקיים במסגרת השבוע, בהדרכתה של גלית הרמן, מדריכת פילאטיס  מקצועית ו-ותיקה, שגם עובדת אצלנו, במח' אחזקה של מילועוף.
סופו של השבוע היה הרצאה רצינית עם פאן היתולי של אורי גוטליב ואורחותיו, ד"ר ליאת יקיר, ויעל מן-שחר על לחץ (סטרס) ומה הוא גורם בחיינו.


לוח מודעות

דרוש/ה עובד/ת למעבדה במילובר

העבודה כוללת:
- ביצוע בדיקות במעבדה.
- לקיחת דגימות  ושליחתן למעבדה חיצונית. 
- בדיקה ויזואלית של הציוד / מוצרים על הקו – בהתאם לדרישות המפעל. 
- ביצוע משימות שונות : נסיעה ללקוחות לצורך לקיחת דגימה , נסיעה למעבדה לצורך השלמת ציוד למעבדה. 
- ביצוע כיול לציוד במעבדה – משקלים, מכשירים. 

דרישות התפקיד:
- ניסיון בתפקיד דומה רצוי במפעל מזון או מכון תערובת.
- נכונות לעבודה במשמרות - משמרת בוקר : 04:00-13:00
                                         משמרת צהריים : 11:30-20:00
                                         משמרת לילה : 20:00-04:00
- נכונות לעבודה בשעות נוספות ובסופי שבוע
- שליטה ביישומי office
-י כולת הגעה עצמאית

להגשת מועמדות
 

לבית האריזה מילופרי דרוש/ה מנהל/ת תפעול

תחומי אחריות:
- ייצור - עבודה לפי יעדיום ומדדים.
- כח אדם. 
- בטיחות.
- לוגיסטיקה (קבלת פרי, משלוחים לייצוא ושיווק). 
- משק וחצר.
- קשר עם ספקי שירות ח
יצוניים.
- חבר בצוות הנהלת בית אריז
ה. דרישות התפקיד:
- ניסיון כמנהל תפעול במפעל תעשייתי - יתרון לתחום המזון.
- השכלה מתאימה.
- תקשורת בין אישית טובה מאוד ויכולת עבודה בצוות והנעת עובדים.
- כושר ארגון גבוה.
- יכולת חשיבה עצמאית, חדשנות, וגמישות לשינויים.
- ידע וניסיון בעבודה עם מערכ
ות מידע ממוחשבות (ידע במערכת ERP יתרון להכרת "פריוריטי").
- יתרון לבעלי
ידע בתעשייה וניהול.
 
להגשת מועמדות

קורסים והשתלמויות

קורס פרישה

כמידי שנה נפתח קורס הכנה לקראת פרישה במילואות, גם השנה נפתח קורס זה בתאריך ה- 1.1.20, ובו השתתפו כ- 25 פנסיונרים ועובדים שהם לקראת גיל פנסיה, חלקם עובדי מילואות וחלקם מיישובי המועצה, הקורס הינו יוזמה משותפת של עמותת הותיק, המועצה ומילואות.

במהלך הקורס רוכשים המשתתפים כלים להתמודדות עם הפרק הבא והחדש בחייהם, כמו למשל: היבטים פנסיוניים וביטוחיים בגיל פרישה, בריאות ותזונה בגיל השלישי, פעילויות פנאי ושירותים לגמלאים במרחב הגליל המערבי ועוד.


 
 


קורס דירקטורים מתקדם

בתאריך ה-28.1.20 נפתח במילואות קורס דירקטורים מתקדם, ובו משתתפים כ- 30 בעלי תפקידים ממפעלים בקיבוצים ומנהלות יישובי מילואות. מטרתו של קורס זה הוא  להעמיק את הידע של הדירקטורים שסיימו את קורס הדירקטורים הבסיסי, וללמדם כלים נוספים, הקורס נערך בהשתתפות איגוד התעשייה הקיבוצתי.

 

לפניי כל מפגש מרכזי מתקיים מפגש מקדים בן חצי שעה שמטרתו להכיר למשתתפים בקורס ארגונים רלוונטיים במרחב, לשתפם בסיטואציות אמיתיות בחייו של דירקטור מפי דירקטורים ומנהלים וכו'.


 
 

 
 


חברי המערכת עריכה ועיצוב:
אופיר שפיגל קשרי ממשל, תקשורת וניו מדיה | כתבים: אילנה ליבנה קליין ודנה פרטר | מזכירת מערכת: מיכל נוה | מנהלת אדמיניסטרטיבית: דנה פרטר
 
מילואות אחרונות - גם במייל הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו את מילואות אחרונות-כל החדשות והעדכונים מהתשלובת ישירות למייל שלכם | להרשמה: Milouot-news@milouot.co.il

עלון זה נועד למסירת מידע כללי לחברי מילואות לגבי הנעשה בתשלובת. מילואות עושה מאמץ על מנת לספק , אך לא תהיה אחראית ואינה מציגה מצג לגבי האיכות, הדיוק, העדכניות או המלאות של המידע, ואין להסתמך על המידע בעת קבלת או הימנעות מקבלת החלטות כלשהן. חבר שאינו מעוניין לקבל את העלון, רשאי להודע על כך למזכירות מילואות ועם קבלת ההודעה הוא יוסר מרשימת
 
 טל:  972-4-9853102   
phone2, phone, contact, telephone, support, call
location2, location, map, marker, pin
  דואר נע 1032900
  פקס: 1534-9917569         
print2, print, printer
All Right Reserved Milouot LTD. 2017
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
דוא"ל: milouot@milouot.co.il 

MILOUOT

מילואות